Konzervativní institut uspořádal v prosinci další klubovou diskuzní akci, tentokrát na téma „Současný makroekonomický vývoj, investiční doporučení, užitečnost ESG a další regulace pro úspěšné investování na finančních trzích“.
V debatě byly mimo jiné na příkladu makroekonomických statistik prezentovány konkrétní dopady „Environmental, Social and Governance“ (ESG) regulace na výkonnost finančních trhů a největších světových ekonomik, především ve Velké Británii a v USA.
Diskutován byl také vliv progresivních trendů diverzity a inkluze na ekonomické prostředí.
Na příkladu vývoje ve Velké Británii bylo v konkrétních datech dovozováno, že ani pokročilá rasová diverzita a nejvyšší počet imigrantů ze zemí G20 nejsou zárukou ekonomického úspěchu.
Podobně bylo na „tvrdých datech“ ukázáno, že ani nejrychlejší snižování emisí CO2 ze zemí G20 nepřináší prokazatelně významné pozitivní důsledky z hlediska zaměstnanosti či produktivity.
Jak v debatě uvedl jeden z diskutérů: „ESG je regulace jako každá jiná. Jakékoliv úvahy o jejích přínosech pro ekonomiku nelze fakticky doložit“.
VÝBĚR Z PREZENTACE KONZERVATIVNÍHO INSTITUTU:
Součástí klubového diskusního večera byla i prezentace Matěje Turka, investora a portfolio manažera společnosti Meridon Funds. (sfr)